Woda termalna świetnie działa na skórę.

Lifestyle Natura dla zdrowia

Woda termalna w codziennej pielęgnacji skóry

Danuta Walter - Urych Danuta Walter - Urych 9 września 2019

Woda termalna to najlepszy kosmetyk, jaki możesz sobie wymarzyć dla cery przesuszonej, problematycznej, wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Powinny po niego sięgnąć również osoby, które cierpią na poważne choroby skóry, typu AZS, łuszczyca albo trądzik. Słowem, zapewni doskonałą pielęgnację oraz złagodzi niemal każdy problem. Mowa oczywiście o wodzie termalnej, która jest naturalnym ratunkiem na wiele dolegliwości związanych z cerą.

Dlaczego woda termalna jest tak ważna dla skóry?

Stanowi ona przede wszystkim niezwykle bogate źródło cennych pierwiastków, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie komórek. Woda gruntowa ma znacznie wyższą temperaturę niż otoczenie, w którym się znajduje, a kompleks cennych minerałów pozyskuje z gleby.

Dlatego w zależności od miejsca, skąd jest czerpana, może różnić się zawartością mikro- i makroelementów. Taka unikalna mieszanka dobroczynnych komponentów znajduje zastosowanie na różne schorzenia skórne, przynosząc ukojenie oraz przyspieszając leczenie stanów zapalnych.

Co odnajdziesz w wodzie termalnej?

Pomimo lokalnych różnic w jej składzie baza mineralna najczęściej opiera się na:

Wapniu, który stanowi fenomenalne panaceum na wiele zmian skórnych, począwszy od reakcji alergicznych, wyprysków po zaczerwienienia, rumień oraz swędzenie. Pierwiastek ten szybko zminimalizuje te objawy, działając przeciwzapalnie oraz uśmierzająco.

Cynku. Podobnie jak w przypadku wapnia, podziękuje za niego cera trądzikowa, przetłuszczająca się oraz problematyczna. Pierwiastek ten nie dosyć, że wspiera leczenie krostek, to jeszcze ma zbawienny wpływ na pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu likwiduje środowisko sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów. To także znakomity antyoksydant, który, neutralizując wolne rodniki, zapobiega szybszemu uszkodzeniu komórek oraz przedwczesnemu starzeniu. Cynk ponadto stymuluje regenerację oraz uczestniczy w produkcji włókien kolagenowych.

Żelazie, które działa wyjątkowo korzystnie na odcień skóry, niwelując bladość oraz dodając energii. Jest niezbędny dla prawidłowej struktury tkanki. Poza tym wzmacnia, podnosi odporność na czynniki zewnętrzne oraz wspomaga optymalne funkcjonowanie komórek.

Siarce – wspierającej skuteczne leczenie trądziku, atopowego zapalenia skóry oraz łuszczycy. Pierwiastek ten ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i regulujące nadmierne wydzielanie sebum. Poza tym odbudowuje naskórek oraz hamuje procesy starzenia. Doskonale odżywia i wzmacnia, a kąpiel z dodatkiem tego makroelementu to wyśmienity sposób na pozbycie się martwych i zrogowaciałych komórek.

Krzemie, który ma nieopisany udział w tworzeniu się włókien kolagenowych w skórze, dzięki czemu jest ona jędrna, gładka i doskonale napięta. Co więcej, składnik ten przyspiesza regenerację uszkodzeń oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

woda termalna doskonale wpływa na kondycję skóry

Poza wymienionymi wyżej woda termalna zawiera również potas, selen, lit, magnez, sód, glin, miedź i mangan. Dlatego po wychłodzeniu staje się fenomenalną bazą do tworzenia dermokosmetyków (znakomite preparaty do pielęgnacji skóry znajdziesz tutaj). Może być stosowana również samodzielnie jako mgiełka na twarz.

Trzeba jednak pamiętać, by po spryskaniu cery wodą termalną po kilku sekundach osuszyć ją chusteczką, w przeciwnym wypadku nadmiar minerałów może spowodować ściągniecie. Wyjątkiem jest izotoniczna, która nie wymaga przetarcia skóry.

Woda to podstawowy składnik ludzkiego ciała. Zadbaj o to, aby ta wybierana przez Ciebie była bogata w wartościowe elementy, dzięki którym zachowasz młodość i piękno na dłużej.

Artykuł przygotowany przez partnera bloga 

Oceń artykuł
[Głosów: 2 Średnia: 4]

Otrzymuj powiadomienia o nowych wpisach!

Wypełnij formularz, zapisz się na listę, a otrzymasz regularnie informacje o nowych przepisach i relacjach z podróży!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments